Satacam.net – Kisisel Blog

Şimdiye kadar kamp yapmış olan herkesin paylaşacağı birkaç kamp ipucu olacak ve işte zaman içinde edindiğim birkaç ipucu burada. Bu fikirleri icat ettiğimi iddia etmiyorum ama bunlar kafamda sıkışmış şeyler. Bazılarını duymuş olabileceğiniz ve aşina olabileceğiniz, bazıları yardımcı olmayabilir, ancak umarım (belki) sadece birinin sesini beğenirsiniz – veya hatta size bir fikir kıvılcımı verebilir – ve bulursunuz bir sonraki kamp gezinizde kullanmanın bir yolu.

Öncelikle, bir Alıştırma Kampı yapmak her zaman iyi bir fikirdir – eğer bahçenizde değilse, o zaman bir başkasının ya da rahatsız edilmeyeceğiniz sakin bir yerde. Temel olarak, arabayı paketlemeden, birkaç mil sürmeden ve kamp kurmak için gereken süreyi hafife aldığınızı keşfetmeden önce kanvas çadırınıza ve temel ekipmanınıza alışmak çok daha iyidir. Daha da kötüsü, çadırın nasıl kurulacağını ilk etapta tam olarak anlamamış olmanız. Bir çan çadırınız varsa, kurması en kolay çadırlardan biridir – ancak hala bazı temel hatalar gördüğümü ve bunun da çadırın dengesiz, sakat ve çok fazla direnemeyen bir şey olmasına neden olduğunu söyledim. .

İlk kez düzgün bir şekilde dikildikten sonra ve özellikle kendi bahçenizdeyse, onu (a) ihtiyaç duyacağınızı veya (b) bir kamp gezisinde yanınızda bulundurmak isteyeceğinizi düşündüğünüz malzemelerle donatmak iyi bir fikirdir. . (A) işlevini yerine getirmek ve (b) rahat hissetmek için etrafınızda neye ihtiyacınız olduğunu bulmak için zaman ayırın.

Böylece, kısa veya daha basit bir kampa veya alternatif olarak daha uzun, daha rahat bir kamp gezisine çıkmak için ‘istediğiniz’ şeylere ‘ihtiyaç duyduğunuz’ temel özelliklerin bir kontrol listesini oluşturabilirsiniz. Yatak takımı, yemek pişirme, ıslak giyim, kuru giyim, sıcak / soğuk hava kıyafetleri, çocuk eşyaları, oyunlar, rahatlama (şarap!), Temel kit, glamping öğeleri gibi size uygun olan şeyleri sınıflandırın.

Bir başka ‘kamp öncesi’ ipucu, çadır direklerini, mandalları ve tuvali ayırmaktır. Çan çadırları, çadır ve zemin örtüsü için bir ana taşıma çantası, direkler için ayrı bir çanta ve mandallar, tokmak, yedek halatlar vb. İçin başka bir çanta ile birlikte gelmelidir. Bu, temelde ağırlığı bölüyorsunuz demektir. Bir el arabası kullansanız bile, bu, temel çadır bileşenlerini taşımayı çok daha kolay hale getirir.

Son bir kanvas çan çadır ucu – her zaman bir ayak izi kullanın. Bir ayak izi, temelde gerçek çadır zemin örtüsünün altına yerleştirdiğiniz herhangi bir eski (ucuz) muşambadır. Pahalı olanları satın alabilirsiniz ama gerçekten gerekli değil. Kapladığı alanın, zemin tabakasının gerçek en dış kenarlarından yaklaşık 5 cm / 2 inç daha küçük olduğundan emin olun. Herhangi bir yapı marketinde bulunan ucuz bir inşaatçı muşamba kullanmak yeterli olacaktır. Sonra basitçe kesin. Ayak izinin arkasındaki fikir, toprağın çok daha kolay bir şekilde toplanmasını sağlayarak, kirin büyük kısmını zemin tabakanızın altından uzak tutmaya yardımcı olmasıdır. Ve yağmurun ikisinin arasında akmasını ve çadırınızın altında ‘toplanmasını’ önlemek için zemin çarşafınızdan biraz daha küçük olması gerekir.

Çocuklar genellikle kamp yapmayı ve dışarıda olmayı severler. Özgürlüğü ve ortaya çıkan kiri seviyorlar! Bu nedenle çocukların kıyafetlerinin sık sık değiştirilmesi gerekebilir. Bir öneri, çocuk kıyafetlerini ayrı ayrı sarılmış demetler halinde paketlemektir. Örneğin, pantolonlar, çoraplar, şortlar, tişörtler – hepsi ayrı ayrı paketler halinde yuvarlanır ve daha sonra bu paketler bir tür saklama kutusu veya kutuya paketlenir. Bu, işleri çok daha kolaylaştırır – sadece bir paket çıkarın ve hey presto! Yeni gün için kıyafetler!

Saklama kutularından bahsetmişken – plastik saklama kutuları bugünlerde çok çeşitli boyut ve stil karışımlarında kolayca bulunabilir. Bu nedenle, bunları kamp temellerini paketlemek için kullanmak mantıklıdır, çünkü konteynerler hafiftir ve aynı zamanda istiflenebilir. Bu, kolayca arabaya yerleştirildikleri anlamına gelir ve çadırınıza girdikten sonra, basit bir örtü / fırlatma ile stratejik konumlarda çadırın etrafına yerleştirilebilirler. Daha sonra anında çekici, sağlam, kullanılabilir, masa benzeri yüzeylere dönüşürler.

Çok küçük çocuklarınız varsa yanınızda (en az bir) plastik saklama kutusu taşımanızın bir başka nedeni de, bir genç için uygun bir küvet oluşturmak için ılık suyla doldurulabilmesidir. Ve muhtemelen onu sevecekler!

Sudan bahsetmişken, bir gölde kamp yapıyorsanız veya bir tekne veya kano ile, bir keresinde gördüğüm harika bir öneri, anahtarlarınızı şampanya türü bir mantara takmaktı. Anahtarlar çok ağır değilse veya yalnızca en önemlisini takarsanız (veya her anahtarı bir mantara takarsanız), suya düşürüldüğünde yüzer! Parlak!

Saklama için başka bir fikir de şu yumuşak plastik veya kanvas askılı ayakkabı kutusu tipi şeylerden satın almak. Ayakkabılarınızı gerçekten saklamak istemediğiniz sürece, mutfak gereçlerini, bezleri, mumları, tirbuşonları veya diğer küçük parçaları saklayabileceğiniz birden çok ‘cepleri’ vardır. Arabayı mutfak çadırınıza veya çadırınızın içindeki direklerden birine asmanız yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *