Satacam.net – Kisisel Blog

YouTube ve diğer sosyal medya platformlarında, yalnızca videolarınızı yükleyerek ve dünyayla paylaşarak büyük karlar kazanmanıza yol açabilir. Her izlenme önemlidir, her beğenme bir kuruş değerindedir ve her paylaşım bir trafik arttırıcıdır.

Çevrimiçi oyunlar, çevrimiçi topluluğumuza çok fazla eğlence ve heyecan getirdi. Çevrimiçi oyunlar ve çevrimiçi topluluk zaman zaman arttıkça, etkileyiciler de giderek daha fazla kar elde ediyor. O nasıl çalışır?

İşte YouTube’daki En İyi Oyun Kanallarının listesi ve nasıl başladıkları:

Mark Fischbach

Markiplier olarak da bilinen Hawaii doğumlu bir ordu, kariyerini bir YouTube oyun yorumcusu olarak geliştirmek için mühendislik okuduğu üniversiteden ayrıldı. Korku türünde uzmanlaşan videoları, beş yılda 7 milyardan fazla görüntülendi. Crossover başarısının nihai işareti? 2016 yılında mega ajans William Morris Endeavor ile bir anlaşma imzaladı.

Felix Kjellberg

PewDiePie olarak da bilinir, 2016’da dünyanın en yüksek ücretli YouTube Etkileyicisi’dir. İsveçli oyuncu, 2017’nin başlarında yayınladığı ve Nazi görüntülerini içeren dokuz video olmasaydı Oyun kategorisinde zirvede olabilirdi. Disney’in bir yan kuruluşu olan ve aynı zamanda çok kanallı ağ ortağı olan Maker Studios, onunla bağlarını kopardı. Ayrıca YouTube’un Red platformundan ve Google Preferred programından da başlatıldı. Markası lekelenirken tek başına YouTube reklamlarından milyonlar kazanmaya devam ediyor.

Evan Fong

Kanada doğumlu biri, çevrimiçi kariyerini tam zamanlı olarak sürdürmek için VanossGaming olarak da biliniyordu, Pennsylvania Üniversitesi’nden ayrıldı. YouTube Kanalında Call of Duty veya Grand Theft Auto gibi oyunlar oynarken arkadaşları ve ortak çalışanlarıyla sohbet ediyor ve şakalar yapıyor. 2016’da YouTube Red için yetişkinlere yönelik çizgi dizi ‘Paranormal Action Squad’da bir karakteri seslendirmeye başladı.

Sonja Reid

Omgitsfirefoxx olarak da bilinir, ilk olarak 2013’te oyun platformu twitch’te canlı yayın yapmaya başladı. YouTube’da, Audi, Syfy ve Intel gibi markalarla ortaklıklara yol açan etkileyici bir takipçi kitlesini hızla topladığı önemli noktaları yayınladı.

SSSniperWolf

İngiltere doğumlu bir YouTube etkileyicisi, Call of Duty oyun videolarında uzmanlaşmış, aynı zamanda cosplay ve anime ile de ilgilenen Lia Wolf olarak da bilinir. 5 milyondan fazla abonesi ve takipçisi ile onu Activision, EA, Ubisoft ve Disney gibi ortaklıklar kurdu. “Kızların da video oyunlarında oynayabileceğini ve iyi olabileceğini göstermek istedim” dedi.

Jacksepticeye

Gerçek adı Sean McLoughlin. İlk olarak 2012’de YouTube’a girdi ve ardından 2013’te günlük paylaşımlara başladı. En çok enerjik ve eğlenceli yorumlarıyla tanınır. 7,2 milyardan fazla izlenen videolarıyla Disney’in Maker Studios’un bir alt ağı olan Revelmode ile anlaşma imzaladı.

DanTDM

Daniel Middleton, çevrimiçi olarak DanTDM veya The Diamond Minecraft olarak bilinen profesyonel bir oyuncudur. Popüler aile dostu oyun Minecraft’taki ustalığı ve takipçileri, o zamanlar 7,9 milyar olan özel bir Minecraft kanalı için en çok görüntülemeyi toplamasıyla 2016’da Guinness Dünya Rekoru kırdı.

TheSyndicateProject

Canlı yayın platformu Twitch’te 2014 yılında 1 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi olan uzun süredir oyuncu olan Tom Cassell. O zamandan beri, Halo ve Call of gibi oyun serilerinde oynadığı oyunlarla 10 milyondan fazla YouTube abonesi aldı. Görev. O şimdi, listedeki arkadaşları Sonja Reid ve Evan Fong ile oyun etkileyici ajansı 3BlackDot ile anlaşma imzaladı.

SkyDoesMinecraft

24 yaşında bir YouTube gazisi olan Adam Dahlberg. 2006’da oyun videoları için seslendirme sanatçısı olarak başladı ve on yıldan fazla bir süredir ana kanalı en sevilen çocuk dostu oyun Minecraft’a odaklandı. 11 milyondan fazla abonesi vardı ve şu anda Amazon, Netflix ve Nintendo ile ortaklık yapıyor ve posterler ve yastıklar gibi hayranlara ürün satıyor.

Mari Takahashi

AtomicMari, 2017’nin başlarına kadar mega popüler YouTube kanalı Smosh Games’in tek kadın üyesiydi. Minecraft oynanışına odaklanan bir alt dizi olan Maricraft’ta rol alıyor. Eski profesyonel balerin, 2010 yılında Smosh Pit Weekly’ye ev sahipliği yapmaya başladı. Şimdi, 2 milyondan fazla sosyal izleyici kitlesine sahip ve 2016’da CBS’nin 33. sezonunda ‘Survivor’ adıyla oyuncu kadrosunda yarıştı.

Bu YouTuber’lar, sadece video oyunları oynayarak ve anlatarak yılda milyonlar kazanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *