Satacam.net – Kisisel Blog

Tamamen milli ve elektrikli Türkiye’nin otomobili TOGG için inşatına başlanan Bursa fabrikası ne zaman açılıyor? TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Türkiye’nin milli otomobili hakkındaki sıradaki basamaklardan bahsetti.

Milli ve elektrikli otomobil TOGG fabrikasının inşaatının biteceği tarih ve aracın seri üretime geçirileceği tarih resmi olarak açıklandı. TOGG CEO’su Karakaş, Twitter hesabı üzerinden hepimizin merak ettiği soruları cevapladı. Videoya göre fabrikanın inşaatı 18 ay gibi bir sürede tamamlanacak ve 2022’nin Şubat aylarında tamamen bitecek. TOGG milli otomobil seri üretime başlama süreci ise 2022’nin son çeyreği olarak belirtildi.

2022 yılında seri üretime geçirilmesi beklenen yerli ve milli elektrikli otomobil hakkında farklı bilgilerde paylaşılmaya devam ediliyor. TOGG bünyesinde CEO olarak bulunan Mehmet Gürcan Karakaş, dün  Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yerli ve milli olan otomobil projesi ile ilgili detaylar içeren paylaşımda, bir video ile birlikte farklı bilgilerde verildi.

togg fabrikası ne zaman acılacak
togg fabrikası ne zaman acılacak

CEO Gürcan Karakaş, gelecek dönemlerde uygulanacak aşamalarda dikkatli olunması gereken konuları belirtti. Buna göre 3 önemli aşama bulunacak.Bunlar inşaatın bitim süresi, fabrikanın kurulumunun tamamlanması ve ilk aracın seri aracın hattan inmesi .

Paylaşılan video içerisindeki bilgileri kısaltmamız gerekirse fabrikanın inşaatının bitim süresi 18 ay olarak planlandı. Süreçte 6 uzman profesör görev alacak, fabrikanın zemini olabildiğince olduğunca güçlendirilecek.

Planlanan takvimde herhangi bir sorun oluşmaması durumunda 2020‘nin Ekim ayında üretim yapılacak makinelerin siparişleri verilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *