Satacam.net – Kisisel Blog

Web tasarım ve Kodlama, web sitesini güzel ve daha işlevsel hale getiren, genel olarak ürün ve hizmetlerin daha iyi göze çarpmasını sağlayan, girdiğimiz tüm internet sitelerinde olan çalışmadır. Web tasarım nedir? diye sorulduğunda kişi, kurum ve ürünlerin dijital dünyada giydikleri giysiler diyebiliriz.

Web Tasarımı

Dijital dünyada İnternete girmek için kullandığımız programların tanıdığı HTML, PHP gibi dillerle istenilen görüntü, özellik ve seçeneklerin bilgili kişiler tarafından oluşturulmasıyla oluşur. Genelde istenilen özellikle göre web sitesi dizayn edilir. Bu dizaynı gerçekleştiren insanlara ise webmaster veya web tasarımcısı denir.

web tasarımı ve kodlama
web tasarımı ve kodlama nedir

Web tasarım nedir? sorusuna ayrıca şahışların ve kurumların resmi bilgilendirme kanalındaki görüntü ve izin verdikleri işlevlerin bütünü diyebiliriz. Kaliteli web tasarımı, web sitesinin büyümesinde ve hedef müşteri kitlesini bulmasında son derece önemlidir. Kullanıcı dostu olması gerekir.

Web Tasarım ve Kodlama Nasıl Yapılır?

Web Tasarım ve Kodlama Nasıl Yapılır? sorusuna cevap aradığınıza göre meraklı ve yeni başlayan birisisiniz. Web tasarıma öncelikle var olan hazır şablonları kendi görsel zevkinize göre biçimlendirmeye çalışarak başlayabilirsiniz. Bu sizde kodlama dizilimini ve kodların işlevleri hakkında fikirler oluşturacak.

Kendinizi biraz geliştirdikten sonra online kurs veren sitelerden web tasarım ve kodlama eğitimine katılarak zaman içerisinde uzmanlaşabilirsiniz. Web sitesi geliştirmek hergün yeni birşeyler öğremek ve yapmak demektir.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki, bu hayat sizin. Kendinizi mutlu etmek ve geliştirmek sizin elinizde. İnternet dünyası sizlere farklı avantajlar, farklı bilgiler ve detaylar sunar. Ne kadar meraklı iseniz, gelişen dünyada kazancınız o kadar kolaylaşır. Web tasarımı ve kodlama öğrenirken webmaster forumlarına üye olup, takıldığınız yerde bilgiler almayı unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *