Satacam.net – Kisisel Blog

Beyrut’ta meydana gelen büyük çaplı patlamanın öncesini ve sonrasını görebileceğimiz uydu görüntüleri yayınlandı. Görüntüler, oluşan patlamanın ne kadar büyük olduğunu ve bölgeyi ne hâle geldiğini açıkça gözler önüne seriyor.

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Lübnan’ın başkenti Beyrut‘ta gece saatlerinde  çok şiddetli bir patlama ile sarsıldı. Beyrut limanında yaşanan patlama ile liman çevresindeki birçok bina ve araçta ağır hasarlar oluşurken birçokta insan hayatını kaybetti yada yaralandı.Patlama sonrasında yüzlerce metre yüksekliğinde patlamadan dolayı bulutlar oluştu. Patlamanın olduğu anda çekilen videolar sosyal medyada milyonlarca kez izlendi ve dünya’nın gündemi oldu.

Beyrut’ta gerçekleşen bu olayın, limanda bir depoda bulunan 2 bin 750 ton civarındaki amonyum nitrat maddesinin infilak etmesi nedeniyle gerçekleştiği açıklandı. Olayın gerçekleştiği yer olan liman ise tam bir enkaz alanına döndü. Bugün ise bölgenin patlama öncesi ve sonrası uydu görüntüleri servis edildi.

beyrut patlama öncesi uydu görüntüsü
beyrut patlama öncesi uydu görüntüsü

Limanın tamamen harap olduğu, çevresindeki birçok ev ve işyerinin tanınmaz hâle geldiği patlamanın bilançosunun da hayli yüksek olduğu öngörülüyor. Şehrin çoğunun enkaza dönmesine neden olan patlama ile ilgili konuşma yapan Vali Marvan Abboud, patlamanın maddi karşılığının toplamda 10 ila 15 milyar dolara çıkabileceğini belirtti.

beyrut patlama sonrası uydu görüntüsü
beyrut patlama sonrası uydu görüntüsü

Daha fazla bilgiden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *